Firma M. W. Tobowscy, to rodzinna firma założona w 1980 roku. Początkowo posiadaliśmy tylko mały kurnik z niewielkim stadem kur niosek. Od tamtego czasu nasza firma wciąż rozwija się i modernizuje. Posiadamy chów wolnowybiegowy, gdzie kury korzystają z naszych łąk i pastwisk porośniętych bujną i bogatą roślinnością. Dzięki temu kury mogą poruszać się swobodnie, w naturalnych warunkach, samodzielnie wybierając miejsca grzęd. Kury karmimy produktami z naszych upraw, między innymi: dynią, koniczyną i marchwią. Specjalnie dla naszych kur stworzyliśmy własną mieszalnię pasz, w której komponujemy pokarm najwyższej jakości. Jajka, które znoszą nasze kury, mają apetyczny kolor i wyśmienity smak. Wysoka jakość jaj z naszej fermy, to efekt wieloletnich starań o zdrowie i komfort życia naszych kur. Posiadamy kilka odmian kur niosek, każda z nich wymaga osobnego i troskliwego traktowania. Regularnie przeprowadzamy kontrolę weterynaryjną, aby mieć pewność, że nasze kury prawidłowo się rozwijają i są zdrowe. Wierzymy, że szczęśliwe kury znoszą najzdrowsze i najsmaczniejsze jajka!

Nagrody

Euro Gmina:

Miasto i Gmina Myślenice otrzymało prestiżowe wyróżnienie w Plebiscycie Euro Gmina 2009. Kapituła konkursu przyznała Myślenicom pierwszą nagrodę w kategorii ekologia. Przyznanie nagrody w tej właśnie kategorii jest potwierdzeniem wieloletnich starań władz miasta, których celem jest wzrost świadomości ekologicznej wśród mieszkańców oraz realizacja inwestycji o charakterze ekologicznym.

Polski Producent Żywności:

Polski Producent Żywności, to konkurs promujący mniej znanych producentów żywności, których wyroby są znane wyłącznie na rynku regionalnym. Laureatami konkursu, zostają firmy o najlepszym produkcie w swojej kategorii, oraz o najwyższej jakości produkcji.


Małopolski smak:

To regionalny plebiscyt i wydarzenie o charakterze kulinarnym. Ma za zadanie promować małopolskich producentów żywności, produkty lokalne i tradycyjne i potrawy regionalne.